антонијо милошоски

Пронајдени се 157 резултати на тема „антонијо милошоски“
Вести

Милошоски до Џафери: Покажете повеќе совест од Заев и ставете ја точката за предлог одлука за разрешување на Венко Филипче на дневен ред

Би сакал да ја искористам оваа прилика и најпрвин да искажам во име на нашата пратеничка група и сите пратеници длабоко жалење за она...
Вести

Милошоски: Пратеничката група ќе достави предлог одлука за разрешување на Филипче поради лошиот менаџмент на здравствената криза

Денес сакам да најавам дека Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата ќе достави предлог одлука за разрешување на министерот за...
Вести

Милошоски: ВМРО-ДПМНЕ предложува кандидати кои ќе донесат нова надеж и промени кои ќе го гарантираат развојот на општините

Би сакал да известам за одлуките на Извршниот и Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на кои се подржаа десет кандидатури за градоначалници...
Вести

Милошоски: Содржината на Резолуцијата е многу важна и добро е македонското Собрание што поскоро да ја изгласа истата како што е доставена

Дозволете на денешната прес конференција да го истакнам нашиот став и задоволството на Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и на опозицијата...
Вести

Милошоски со апел до СДСМ и Заев: Прифатете ја Резолуцијата за да престане пазарџиската дипломатија, таа е црвената линија за нашиот национален и етно-културен идентитет

Пратеникот и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски во денешното издание на Дневникот на Сител телевизија посочи дека резолуцијата...
Вести

Поднесена предлог-резолуцијата за утврдување на македонските државни позиции по однос на евроинтеграциите и блокадите кои се наметнуваат

ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За обнова на Македонија“ денес ја поднесе Предлог – резолуцијата за утврдување на македонските државни...
Вести

Милошоски: Дали Заев лажеше во 2017 кога велеше дека нема отворени прашања помеѓу Македонија и Бугарија, или сега кога ќе го менува договорот и сака да склучува нов

„Прво, околу појавувањето на министерот јас стојам на тој став дека обврска на секој министер е што почесто да се појавува во Собранието....
Вести

Милошоски: Доколку Иванова и Талески бидат предложени и избрани за судии, тоа ќе претставува заевизација на Уставниот суд

Денешната прес конференција ја користам како прилика да Ве известам дека пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата ги извести...
Вести

Милошоски до Османи: Собранието не е виновно за тоа што МНР нема пари да ги испрати ниту амбасадорите кои комисијата ги поминала, како примерите со амбасадорите за Австралија и Јапонија

Антонијо Милошоски, пратеник и член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во гостување во емисијата Само интервју на Канал 5 телевизија,...
Македонија

„Напредокот на Македонија кон ЕУ да не се условува со работата на мешовитата комисија, Делчев е Македонец кој се борел за самостојна Македонија“

Сметам дека на Македонија треба да и се дозволи самостојно да си ја гради својата историографија. Затоа што нашиот однос кон Гоце Делчев...
Вести

Милошоски: Имаме информации од дипломатски кругови дека Бучковски по наредба на Заев е во Софија на тајни преговори

Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник во Собранието Антонијо Милошоски, вечерва во „Само интервју“ во Канал 5 телевизија, истакна дека...
Вести

Милошоски: Уште едно предавство во најава, Заев да открие дали прифатил бугарската декларација да стане составен дел од преговорите со ЕУ?

Денешната прес конференција е поврзана со уште едно предавство во најава, кое што овој пат го спремаат тандемот Заев и Бучковски. За...
Вести

Милошоски: МВР нека ги провери снимките од скопскиот хотел Буши од октомври 2020 година за да биде Спасовски сигурен кои негови високи соработници се добри пријатели со Седат Пекер

Антонијо Милошоски, пратеник и член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ по одговарајќи на новинарско прашање како ги коментира изјавите...
Вести

Милошоски: Третиот неформален премиер кој што се занимава со тендери на неформален начин е Вице Заев, поради него граѓаните ќе плаќаат поскапа струја

Денес пратеникот и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски при остварената посета на граѓани во Охрид одговараше на прашања на...