Антонија Гиговска

Пронајдени се 8 резултати на тема „Антонија Гиговска“
Познати

Антониа Гиговска наполни 21 година – први и честитаа пејачките за кои сите мислеа дека и се најголема конкуренција (ФОТО)

Македонската поп пејачка од помладата гарда, Антониа Гиговска на 21 јануари слави роденден… На дамите велат не им се бројата годините,...
Познати

Антониа Гиговска никогаш попровокативна: Пејачката позираше без горен дел на облека, голите гради ги покри со раце (фото)

Младата и талентирана пејачка Антониа Гиговска се прослави со учеството во регионалното музичко шоу „Пинкови ѕвезди“ каде освои...
Музика

Песната на Антониа Гиговска и „2 Бона“ руши рекорди: Пишуваат фанови од целиот Балкан, па дури и од Русија и Австралија! (ВИДЕО)

Новата песна на младата ѕвезда Антониа Гиговска и момците од „2Бона”, Тони и Кун руши рекорди на слушаност во нашата земјa. Нивната...
Познати

Следбениците со негативен одговор – Антонија Гиговска ја промени фризурата, но очигледно не и стои многу добро (ФОТО)

Младата талентирана пејачка Антониа Гиговска која публиката ја препознава по нејзиното учество во регионалните музичка шоуа, успеа...