антивладин протест

Пронајдени се 10 резултати на тема „антивладин протест“
Вести

ФОТО: Граѓани сплотено одат кон Владата за да го искажат своето незадоволство од работата на власта предводена од Заев

Огромна група граѓани во моментот сплотено се движи кон Владата на Република Македонија на големиот антивладин протестот организиран...
Вести

Јанушев повика: Граѓаните да излезат на антивладиниот протест и да им порачаат на СДСМ и Заев дека е време да заминат во историјата

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ во вечерашниот дуел на Телевизија 24 ги повика граѓаните заедо со неговата партија утре да излезат...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ Велес повика на масовност на утрешниот антивладин протест: Помина една година на изневерени очекувања

Имаме една година катастрофа, една година на изневерени очекувања. Измина една година откога СДСМ и Зоран Заев ја презедоа власта. Позади...