Антикорупциска

Пронајдени се 46 резултати на тема „Антикорупциска“
Вести

ДКСК: Законот за стратешки инветитор за изградба на автопати е висок ризик фактор за корупција, Пендаровски да не го потпишува указот

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) своето мислење по однос на Предлог – законот за утврдување на јавен интерес...
Вести

Маневски доби јавна опомена од Антикорупциска: Работел и како адвокат и ја извршувал функцијата претседател на Совет на општина Делчево

Државната комисија за спречување корупција јавно го опомени Драган Маневски поради судир на интереси. Како што се наведува во соопштението...
Вести

Ивановска потврди: ЈО треба да ја утврдува одговорноста за случајот со набавката на вакцини, а Антикорупциска ќе изврши увид и може да ја провери фирмата

Ќе видиме дали Антикорупциската ќе постапува, ние се договоривме да ги прибереме сите информации кои се поврзани со веста која излезе...