анорексија

Пронајдени се 7 резултати на тема „анорексија“
Познати

ЗАСПАЛА И НИКОГАШ НЕ СЕ РАЗБУДИЛА – Инфлуенсерка пронајдена во безживотна состојба по долга борба со анорексија

Инстаграм инфлуенсерка кое се прослави со својата јавна борба против анорексија починала на 24-годишна возраст. За германката Јоси Марија...
Живот и стил

Малолетни близначки се борат за живот: Модната агенција барала драстично да ослабат, дојдоа до анорексија и паднаа во кома (ФОТО)

Руските лекари се борат за животот на анорексичните близначки Маша и Даша Леденева, откако тие две по барање на модна агенција, ослабнале...
Живот и стил

Се соочила со смртта, а докторот ја пратил да глуми во хорор филм: Оваа девојка има само 17 килограми (ФОТО)

На Кристина Кариагина, Русинка која боледува од анорексија, лекарот без трошка емоција и рекол дека изгледа толку страшно што може да...
Живот и стил

Имам 23 години, а изгледав како да имам 60: Бев на работ на смртта, а тогаш се погледнав во огледало (ФОТО)

Хана Лукас (23), од Англија, која речиси умирала од анорексијата, денес е здрава, млада жена која сака да стане учител или да работи во ментална...