анкети

Пронајдени се 17 резултати на тема „анкети“
Вести

Човекот кој стои зад идејата дека Македонија е дел од Бугарија и дека треба да отвориме бугарски универзитет има за задача да ги величи Зоран Заев и СДСМ

Човекот кој стои зад идејата да биде отворен бугарски универзитет во Македонија и кој тврди дека Србија одзела парче од Бугарија за...
Регион

Што велат анкетите за претстојните парламентарни избори во Бугарија? Еве колку партии се очекува да влезат во Парламент!

Според најновото истражување на јавното мнение на агенцијата „Маркет линкс, пет политички партии ќе влезат во составот на новиот бугарски...
Вести

За една недела две анкети прогнозираат убедливо водство на изборите за ВМРО-ДПМНЕ, рејтингот на власта допрва ќе се намалува

За само една недела убедливо зголемување на рејтингот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ покажуваат двете анкети направени од Политичкиот...
Вести

Со месеци довербата на владата на Заев кај граѓаните тоне, додека Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ бележат континуиран раст

По негативниот исход од состанокот на Европскиот совет во Брисел, политичките лидери во државава се согласија дека нема друга алтернатива...
Вести

Десетици милиони евра во бунар: Анкетите покажуваат дека скапата кампања нема да помогне за успех на референдумот

Скапата кампања која власта ја води убедувајќи ги граѓаните да гласаат „ЗА“ на референдумот кој се одржува во недела, со кој се предвидува...