Анима Мунди

Пронајдени се 19 резултати на тема „Анима Мунди“
Вести

Анима Мунди: Инспекторите на Агенцијата за храна ажурни но во прекршување на законот, се иживуваат врз животно (ВИДЕО)

Здружението за заштита на животни „Анима Мунди“ попладнево објави видео на кое е прикажано како неколкумина мажи се изживуваат врз...
Вести

Анима Мунди: Не ни се проблем животните – институциите ни се проблем, но нема кој да го санкционира нивното неработење!

10 Лајки не можат да ја поправат штетата нанесена на животните, граѓаните и градот со запирањето на програмата за масовна стерилизацијата...
Вести

Анима Мунди до Шилегов: Место да не броите нас избројте ги убиените животни, платените отштети и глутниците кои вашето неработење ги создаде на улиците

Повеќе од половина година се оправа, доправа, па одново конструира и гради стационар Вардариште, помпезно најавувано преку отворање...
Вести

Сериозни обвинувања за општина Штип и АХВ: Направиле договор со ветеринарите кои убиваа кучиња? (Вознемирувачко фото)

Општина Штип се пофали со новоотворена локација за третман на бездомните животни, за која се потрошени 1 милион денари од буџетот на...