ангела меркел

Пронајдени се 120 резултати на тема „ангела меркел“
Вести

Николоски за средбата Меркел-Орбан: Нивните политики за економски развој и демохристијански вредности се иднината на ВМРО-ДПМНЕ и на Македонија

Германската канцеларка Ангела Меркел изјави дека Европа нема да биде обединета без државите од Западен Балкан. Меркел ова го изјави...
Занимливости

Овие работи за неа сигурно не сте ги знаеле: Овој славен фудбалер го има видено гол, се плаши од ова животно и еве што сака најмногу да готви

Германската канцеларка, Ангела Меркел веќе години наназад е една од најмоќните жени во светот. Во последниве неколку нејзини јавни...