ангел џамбаски

Пронајдени се 5 резултати на тема „ангел џамбаски“
Вести

Џамбаски: Гоце Делчев никогаш не се борел за никаква независна Македонија, вие сте втора бугарска држава на Балканот

Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски повторно излегува со изјава која може да ги разгори духовите во Скопје и во Софија. Тој во изјава...
Вести

Бугарскиот европратеник Џамбаски: Она што го збори Заев е бесмислено, македонскиот јазик е западно- бугарски дијалект

Уште една порција тензии меѓу Софија и Скопје. Говорот на македонскиот премиер Зоран Заев предизвика остра реакција на една од владејачките...