ане лашкоска

Пронајдени се 74 резултати на тема „ане лашкоска“
Вести

ВМРО-ДПМНЕ бара во најбрз можен рок да се закаже јавна расправа за енергетско-економската состојба во Македонија

Првичните очекувања дека цената на енергенсите ќе се намали уште во првото тромесечје од 2022 година полека но сигурно избледуваат. Во...
Вести

Лашкоска: СДСМ гласаше против укинувањето на таканаречената Пржинска влада и повторно го покажа на дело своето лицемерие

СДСМ покажаа дека се се плашат од парламентарни избори и со одбивањето за укинувањето на Пржинската влада се обидуваат да избегаат...
Вести

Лашкоска: Со Зоран Заев дното веќе одамна е пробиено, со неговите говори и гестикулации тој е навреда и срам за секој човек во Македонија!

Со Зоран Заев, дното веќе одамна е пробиено. Со неговите говори, вулгарни зборови и гестикулации кои не доликуваат никако на Премиер,...
Вести

Лашкоска: Сите меѓународни институции да се вклучат и да го следат донесувањето на Законот за урбанистичко планирање

Денес го поставувам прашањето зошто владата, зошто министерот за транспорт и врски го прават ова односно сакаат овие измени да ги протуркаат...
Вести

Лашкоска до Апасиев – а да му ја каже некој на Димче мислава од Абрахам Линколн: Ако бев две лица, дали би го носел ова?

Пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Ане Лашкоска преку статус на Фејсбук му се обрати на пратеникот Димитар Апасиев. -А да му ја каже...
Вести

Лашкоска: Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе предлог за закон за изменување и дополнување на Законот за тутун

Денес Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе Предлог за закон за изменување и дополнување на Законот за тутун, производи од тутун...
Вести

Лашкоска:Власта треба да ја прифати одговорноста што сеуште нема Стратегија за регионален и рамномерен развој

Денешното мое излагање ќе го започнам со критики за министерот за локална самоуправа кој што и при носењето на еден ваков значен стратешки...
Вести

„СДСМ повторно ги заборави работниците од Еурокомпозит, ВМРО-ДПМНЕ предложи амандман за исплата на нивните плати и здравствено осигурување“

За СДСМ човечките животи и судбини воопшто не се важни. СДСМ на чело со премиерот во заминување Зоран Заев, повторно по којзнае кој пат...
Вести

Лашкоска: Република Македонија нема да стане членка во ЕУ поради тоа што СДСМ не нуди никакви реформи во правосудството

Ане Лашкоска, Пратеничка од ВМРО-ДПМНЕ на денешната собраниска расправа за избор на уставен судија потенцираше дека начинот на кој...
Вести

Лашкоска: Со СДСМ, не само сега со оваа најнеспособна и најкриминална власт, туку и во минатото, Македонија за капитален проект не знае!

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ Ане Лашкоска преку статус на Фејсбук пишува дека со СДСМ, не само сега со оваа најнеспособна и најкриминална...