андријана јаневска

Пронајдени се 14 резултати на тема „андријана јаневска“
Познати

МОЌНО: Македонската публика се расплака од емоции на ОВОЈ НАСТАП на „Златна бубамара“ – Игор и Андријана маестрални (ВИДЕО)

Синоќа се емитуваше овогодинешното издание на Златна бубамара на популарноста. Низа награди, многу настапи, шеги, смеа… Еден настап...
Познати

ДОСЕГА НЕВИДЕНА ФОТОГРАФИЈА: Андријана на ушка кај Тоше Проески, Каролина распеана до нив- прекрасни спомени

Каролина Гочева, Тоше Проески и јас, 2000 година во Сиднеј, Австралија. Насмеани и распеани одиме да гледаме кошаркарски натпревар на Олимпијадата....
Познати

Андријана Јаневска слави две брачни годишнини: Пред една деценија со оро во „Имес“, 10 години подоцна вака (ФОТО)

На познатата македонска пејачка Андријана Јаневска музиката и е се’ во животот. Со неа е опкружена и дома и на работа и приватно и професионално....
Познати

Андријана Јаневска прозборе за смртта на својата мајка: Болката не може да ја снема, но мораш да научиш да живееш со неа

Андријана Јаневска во интервју за „Бекстејџ“ за прв пат во јавноста прозборе за смртта на својата мајка. Познатата пејачка рече дека...