андреј жерновски

Пронајдени се 15 резултати на тема „андреј жерновски“
Вести

Извини шефе, не мора да платиш казна: Мерцедесчето на Жерновски, непрописно паркирано, дигнато од пајак, следи ургенција, па спуштен

Актерот Роберт Велјановски на „Твитер“ постави фотографии каде може да се види дека службеното возило на Жерновски прво го крева пајак,...
Вести

Јанушев: Господине Жерновски, СДСМ е единствената партија со двајца докажани криминалци – Зоран Заев и Владо Бучковски

Во вечерашното издание на дебатната емисија “24 анализа” гостуваше пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата “За обнова...
Вести

Андоновски до Жерновски: Што имате вие направено за граѓаните како човек со 25 годишно искуство во политиката во Македонија?

Добро би било затоа што сте во дипломатија, да земете Атлас и да ги поднаучите знамињата. Не знам дали сте вие или луѓето кои што ви го...
Вести

Очајнички потег на Заев: Членови и аналитичари вака го коментираат внесувањето на Саздовски и Жерновски во раководството на СДСМ

Вистинска канонада од негативни реакции беа упатени од видни членови на СДСМ и аналитичари блиски до власт кон партијата, по одлуката...