андреа пирло

Пронајдени се 22 резултати на тема „андреа пирло“
Фудбал

Крај на една голема кариера: Пирло замина во пензија, на прошталниот меч на Сан Сиро 14 гола, играше и Роналдо (ФОТО+ВИДЕО)

Пирло со две титули во Лигата на шампионите, својот најдраг трофеј го освои во 2006 година кога со Италија го освои Светското првенство...