андреа ањели

Пронајдени се 12 резултати на тема „андреа ањели“
Фудбал

Ањели: Целта на мојот дедо е исполнета, мојата е Јувентус да стигне до 40 титули пред миланските тимови да стигнат до 20

Најтрофејниот и најголемиот италијански фудбалски клуб Јувентус е оформен во 1897 година од група студенти во Торино, но своите најсветли...