амнестија

Пронајдени се 41 резултати на тема „амнестија“
Вести

Калајџиев: Меѓународното право не познава одземање на помилување, за Стразбур тоа е играње со човечки судбини

Проблемот дома изгледаше поголем од давањето на помилувањата, акцентот беше на незаконитоста и политизираноста во давањата на помилувањата...
Вести

Муцунски: Денес имаме Закон за ЈО кој што предвидува експлицитна амнестија и нарушување на сите принципи за кои што се бореше СДСМ

Тимчо Муцунски, меѓународен секретар на ВМРО-ДПМНЕ вечерва гостуваше на „Топ тема“ кај што посочи дека власта сега во моментот актуелизира...
Вести

Мицкоски го вади на чистина Заев: Темата со амнестијата е измислена од власта, ајде да забраниме амнестија на политичари!

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес предложи да биде забранета амнестијата за политичарите. -Да се отвори дебата, да се консултира...
Вести

Мицкоски до Заев: Не прифаќам амнестија, ајде да донесеме измени со кои аболирани нема да се занимаваат со политика!

Македонија се гуши во силни криминални стеги. Секоја пора во општеството е силно криминализирана, преку активно учество на власта. Нема...
Вести

Дескоска не е прва која ја призна спрегата на СДСМ со Русковска како и дека со случајот 27 април направиле пазар за да се промени името

Јавноста вчера по изјавата на министерката за правда Рената Дескоска бурно реагираше бидејќи таа директно потврди дека е во спрега...