Америка

Пронајдени се 103 резултати на тема „Америка“
Вести

Голема веројатност дека Конгресот ќе му забрани на Трамп кандидатура за нов мандат како претседател, тврдат американски медиуми

Многу е веројатно дека американскиот Конгрес ќе му забрани на претседателот Доналд Трамп да се кандидира за втор мандат, јавија американски...
Занимливости

Ова место го нарекуваат зона на смртта: Велат тука не се одговара за убиство – наоколу има само дивина (ВИДЕО)

Покрај тоа што поради својата зафрленост делува како идеално место за совршено злосторство, еден од најголемите национални паркови...