америка има талент

Пронајдени се 17 резултати на тема „америка има талент“
ТВ и Филм

ВИДЕО: Ги знаете како Барс и Мелоди, сега повторно се појавија на сцената на „Америка има талент“ и го разочараа жирито

Младите момци Леонард и Чарли познати како Барс и Мелоди во 2014 година го освоија третото место на шоуто „Британија има талент“ откако...
Музика

Ќе роните солзи кога ќе слушнете како пее: Слеп и аутистичен пејач победи на американскиот ,,Суперталент” (ВИДЕО)

Младиот музичар Коди Ли , кој е слеп и има аутизам , победи на американското шоу „Америка има талент“, а неговито емотивен настап расплака...
ТВ и Филм

Тој е слеп и има аутизам, а кога ќе се појави на сцена сите остануваат без здив: Неговата изведба е магична (ВИДЕО)

Коди Ли никако не дозволува слепилото и аутизмот да му застанат на патот кон победата во „America’s Got Talent“. 23-годишното момче повторно...
Занимливости

Ја откри тешката и страшна животна приказна, а жирито се помајтапи со неа- кога ќе видите како пее оваа девојка ќе заплачете (ВИДЕО)

Учесничката во ралното музичко шоу „Америка има талент“ Кечи Оквучи ги остави без здив сите откако ја изведе песната „You are the reason“,...
ТВ и Филм

Никој не успеа да ги сокрие емоциите: Со својата животна приказна и неговиот талент, овој човек ќе ве остави без зборови (ВИДЕО)

Сајмон Кауел бил видно потресен со изведбата на Мајкл Кетерер на „Америка има талент“ пред неколку дена. Младиот музичар го доби златното...
ТВ и Филм

Пет годишната Софи му одржа лекција на светот: Не ми е гајле за парите, само сакам да пеам и да ги правам луѓето среќни (ВИДЕО)

Малата Софи Фату со својот глас, но и избор на песни го воодушеви како жирито така и публиката во популарното шоу „Америка има талент“. Откако...
Занимливости

Ќе ви се заледи крвта: Акробат ја испушти партнерката од голема висина, инцидентот го гледаше нивниот син (ВИДЕО)

Во познатото шоу „Америка има талент“ се случи застрашувачки инцидент за време на настапот на акробати. Тајс, ја испушти од раце својата...