амбулантно возило

Пронајдени се 4 резултати на тема „амбулантно возило“
Вести

Новото болничко возило што недостасува во Струмица вреди колку моторот на Костадинов и тркалата на Бентлито на Заеви

Директорот на струмичката болница, Наќе Гогов на Фејсбук вчера бараше донации од граѓаните за да се купи ново болничко возило, а веднаш...
Општини

Јапонија и подари амбулантно возило на неспособната власт- Болницата во Тетово конечно доби ново возило во 2020 година

Во Клиничка болница Тетово денеска беше извршена промоција на ново возило за Итната медицинска помош кое се набави со помош на грант...
Занимливости

Комбе брза помош кое пренесувало бремена жена во болница се превртело, а потоа се случила вистинска драма среде улица (ВИДЕО)

Амбулантно возило во кое се возела бремена пациентка се превртило среде улица откако се судрило со друго возило. Триесет годишната...