амбасадорка.

Пронајдени се 11 резултати на тема „амбасадорка.“
Познати

Беше заштитно лице на Мундијалот во 2018, а сега и во Катар – руската мис на светот обожува да се слика особено во оваа поза од која ќе ви се крене притисокот

Освен селекторите и претставниците на фудбалските сојузи на ждрепката за Мундијалот во Катар беа и многу други познати личности, а...
Регион

Амбасадорката на САД во Албанија по инцидентот во Елбасан побара спроведување истрага и воздржаност од Мета, Рама и Баша

По вооружениот инцидент кој попладнево се случи во албанскиот град Елбасан, при што беше убиен активист на владејачката Социјалистичка...