амбасадори

Пронајдени се 20 резултати на тема „амбасадори“
Вести

Симпозиум за иднината на дипломатијата, науката и уметноста со врвни светски научници и еден македонски амбасадор

Денес се одржа интернационален онлајн симпозиум на тема „Иднината на дипломатијата, науката и уметноста“ на кој учествуваа првиот...
Вести

Стоилковски: Сите дипломати, амбасадори, тешки титули во МНР останаа без здравствено осигурување – ги “дриблаат” како на времето стечајците што ги дриблаа

Повторно сите дипломати, амбасадори, тешки титули во МНР останаа без здравствено осигурување. Ги “дриблаат” како на времето стечајците...
Вести

Се повеќе луѓе контра Заев и Пендаровски: ВМРО-Народна партија е против идејата 80 отсто од амбасадорите да бидат вработени во МНР

ВМРО-Народна партија се спротивставува на идејата за промени во Законот за Надворешни работи со кој законски ќе се бара 80  отсто од...
Вести

„Загрижувачки е што номинации за амбасадори доаѓаат на две недели пред оставката на претседателот на владата и воведување на техничка влада “

Првиот и најзагрижувачки момент е што овие номинации доаѓаат практично на две недели пред оставката на претседателот на владата и воведување...
Вести

Пендаровски ќе ги прими акредитивните писма на новоименуваните амбасадори на Нов Зеланд и на Социјалистичка Република Виетнам

Претседателот на Република Македонија, Стево Пендаровски денеска ќе ги прими акредитивните писма на новоименуваните амбасадори на...