амбасадор

Пронајдени се 56 резултати на тема „амбасадор“
Вести

Бугарскиот амбасадор во Македонија останува во Софија: Милков најави можност за ново вето и суспензија на меѓудржавните проекти

Бугарскиот амбасадор во Република Македонија, Ангел Ангелов ќе остане надвор од државата додека Софија не види знаци на промена....
Вести

Амбасадорот Дабиќ кој што го критикуваше предлогот е суспендиран, затоа протестите повторно ќе враќаат пред МНР како знак на поддршка на замолчените дипломати

Реномираниот дипломат Зоран Дабиќ е суспендиран од МНР, затоа што се обратил на народниот протест пред Собранието против францускиот...
Вести

Теута Арифи ќе биде нов македонски амбасадор во ЕУ, дали ова се вистинските европските вредности што ги бара ЕУ?!

Поранешната градоначалничка на Тетово и вицепремиерска за евроинтеграции, Теута Арифи, ќе биде нов македонски амбасадор во ЕУ. Aктуелниот...
Вести

Интервју на амбасадорката на Израел во Македонија за Радио Лидер: Правиме сè за мир во Украина, Македонија е добредојдена за соработка

Во богатата кариера Симоина Франкел била заменик генерален конзул на Израел во Њу Јорк (САД), конзул на Израел во Марсеј (Франција), координатор...