алжир

Пронајдени се 23 резултати на тема „алжир“
Фудбал

Додека сите очи беа вперени кон Македонија, на другата страна на светот хаос – во 124 минута останаа без Мундијал, па му се слоши на селекторот (ВИДЕО)

Камерун со гол во 124. минута го елиминираше Алжир и се пласираше на Светското првенство, по што домаќините почнаа да тагуваат, а најмногу...
Фудбал

Алжир ја обвини Буркина Фасо дека користела црна магија пред нивниот дуел во квалификациите СП и повикаа егзорцист

Репрезентацијата на Алжир вчера ремизираше со селекцијата на Буркина Фасо во домашниот натпревар од квалификациите за Светското првенство...