аљаска

Пронајдени се 21 резултати на тема „аљаска“
Вести

СТРАВИЧНИ ВИДЕА ОД АЛЈАСКА: Ечат сирени, издадено предупредување за цунами – камерите снимиле сè, луѓето во паника бегаат (ФОТО+ВИДЕО)

Силен земјотрес, со јачина од 8,2 степени по Рихтеровата скала денеска го погоди брегот на американската држава Алјаска. По земјотресот...