алфа

Пронајдени се 25 резултати на тема „алфа“
Вести

Заев тврди едно, Бошњаковски друго: Нема конкретни бројки колкумина ќе бидат опфатени со отписот на долговите, анализите биле во тек

Владата не знае од каде е добиена бројката од двесте илјади граѓани и семејства на кои вчера премиерот Заев најави дека ќе им го прости...
Вести

Аферата продолжува: Нови информации за незаконското вработување на кадри на СДСМ, во 17:30 ексклузивно на Алфа

Во вестите на Алфа ќе бидат објавени нови информации од вмрежувањето на партиски кадри на СДСМ во јавни претпријатија и државна администрација. Вестите...
ТВ и Филм

Најубава жена во Либан, Надин, ќе ве остави без здив: Беше мисица, а денес е актерка и ексклузивно ќе ја гледате на Алфа (ВИДЕО)

Надин Насиб Нејем, плени со својата убавина и сексапил. Токму затоа во 2004-та година ја претставуваше својата земја Либан на натпреварот...