алфа телевизија

Пронајдени се 15 резултати на тема „алфа телевизија“
Вести

Димовски: Во момент каде пратеници од ВМРО-ДПМНЕ треба да донесат одлука како ќе постапат во Собранието се случуваат чудни пресуди

Во вечерашното гостување во емисијата „Отворено“ на Алфа, Димитар Димовски кој е член на извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ потенцираше...
Вести

Тасевски: Судењата траат предолго, имаме дискриминација во одредени предмети, која веќе ја докажа Јанкуловска кон неа

Во емисијата „Отворено“ на Алфа телевизија адвокатот на дел од обвинетите функционери на ВМРО-ДПМНЕ, Боро Тасевски, вели дека маратонските...
Вести

„Алфа“ открива нов милионски скандал на власта: Склучени два договори во четири очи за набавка на учебници

Aлфа открива нов голем финансиски скандал. Министерството за образование и наука во четири очи склучи два договори тешки околу 5,3 милиони...
Вести

Божиновски: Растот на рејтингот на ВМРО-ДПМНЕ покажува дека Мицкоски ја консолидираше партијата, довербата ќе продолжи да расте

Во отвореното студио на Алфа телевизија своите ставови за актуелните рејтинзи кои ги објави МЦМС каде се покажува раст на рејтингот...