алергија

Пронајдени се 21 резултати на тема „алергија“
Живот и стил

Доколку мајката го конзумира ова млеко за време на доењето, бебето ќе биде помалку алергично на храна

Бебињата чии мајки конзумираат кравјо млеко за време на доењето, се помалку алергични на храна, се посочува во истражување на Универзитетот...
Живот и стил

Поради нејзината усна докторите останале во шок: Дури после 7 месеци откриле што се случува со лицето на оваа девојка (ФОТО)

Се било во ред, а потоа оваа девојка едно утро се разбудила со тројно поголеми усни. Холи Клег има 23 години, таа студира во Велика Британија....