Алексис Санчез

Пронајдени се 18 резултати на тема „Алексис Санчез“
Фудбал

Ваков грабеж тешко дека ќе се случи повторно: Секој допир на топката на Санчез го чинел Манчестер јунајтед 28.800 фунти!

Откако официјално беше потврден трансферот на Алексис Санчез во Интер, медиумите од „островото“ повторно направија пресметки колку...