Алексис Ципрас

Пронајдени се 180 резултати на тема „Алексис Ципрас“
Регион

Ципрас го отстрани ембаргото за ТВ Скај и даде двочасовно интервју, катастрофалниот пожар и Македонија меѓу главните теми

Грчкиот премиер Алексис Ципрас, како што имаше најавено, синоќа, го отстрани речиси едногодишното ембарго за телевизијата Скај и даде...
Вести

Анализа на грчки медиум: Многу министри за да ни укажат чест се облекоа во боите на грчкото знаме- Ја посвоивме Северна Македонија (ВИДЕО)

Како Грците гледаат на посетата на нивниот премиер Алексис Ципрас на Скопје и на билатералните односи? – Многу министри за да ни укажат...