александар василевски- нинџа

Пронајдени се 19 резултати на тема „александар василевски- нинџа“
Вести

Мицкоски за барањето за помилување за Нинџа: Тоа е она кое му е ветено за сведочењето поради кое луѓе се осудени на над 200 години затвор

Калкулантско е поднесеното па повлечено барање за помилување од претседателот на државата, Стево Пендаровски на кое се најде и Александар...
Вести

Ист судија двапати му верува на сведокот Нинџа, кој тврди дека случајно се затекнува на настани каде никој не го видел

И покрај сомневањата дали ја говори вистината, судијата Илија Трпков му поверува на сведокот Александар Василевски-Нинџа во случајот...
Вести

Сведоци демонтираа уште една конструкција на Нинџа: Ристовски во критичниот период на 27-ми април не бил на осмиот кат во штабот на ВМРО-ДПМНЕ

Ново рочиште – нови деманти и негирања на искажаното од страна на Александар Василевски Нинџа за случувањата на 27-ми април 2017 година. На...
Вести

„Трас-трас“ судство и за 27-ми април: Зошто Рускоска и Кацарска му веруваат на Нинџа, а не на сведоци, вештаци и факти?

Јавноста која ги следи случувањата во македонското правосудство во последните години, особено после најновите информации кои произлегоа...
Вести

Нинџа не бил во штабот на ВМРО-ДПМНЕ пред настаните на 27-ми април: Вештак потврди дека омилениот сведок на Рускоска лажел

Според анализата на базните станици и мобилните телефони кои ги поседувал Александар Василевски Нинџа, станува се појасно и појасно...
Вести

За заедничка Македонија: Гнасните лаги на докажаниот криминалец Нинџа е единственото нешто што и преостана на Русковска

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ на својот Фејсбук профил сподели статус во кој пишува дека гнасните лаги на докажаниот...
Вести

Адвокатите бараат одложување на сведочењето на Нинџа поради сомнеж дека повторно тргува со обвинителството како во случајот „Ровер“ – барањето одбиено

Александар Василевски – Нинџа да сведочи откако Апелациониот суд ќе донесе правосилна пресуда за настаните од 27-ми април, бидејќи...