Александар ван дер Белен

Пронајдени се 8 резултати на тема „Александар ван дер Белен“
Вести

Во ресторан на македонски иселеник: Претседателот на Австрија фатен додека го крши полицискиот час заедно со сопругата

Претседателот на Австрија, Александар Ван дер Белен, се извини денеска откако полицијата во друштво на неговата сопруга Дорис Шмидауер...