Александар Трајковски

Пронајдени се 18 резултати на тема „Александар Трајковски“
Фудбал

Трајковски: Очекувам да продолжиме во ист континуитет, со максимална мотивација и да го дадеме максимумот како и досега

Вториот најдобар стрелец во историјата на националниот тим Александар Трајковски ги кажа импресиите пред мечот со Ерменија и изјави...
Скопје

Трајковски: Општина Гази Баба под раководството на Георгиевски стана пример за кршење на законите во Република Македонија

Општина Гази Баба под раководството на Борче Георгиевски стана пример за кршење на Законите во Република Македонија, обвинува Александар...