александар трајановски

Пронајдени се 18 резултати на тема „александар трајановски“
Вести

Трајановски: Парите кои што ние скопјани ги плаќаме секој месец не се користат за одржување на зеленилото во Градскиот Парк

Ова е слика од птичја перспектива на Градскиот Парк во Скопје околу големото езеро или познат како “стариот дел” на паркот. ПР-от...
Скопје

Трајановски: Шилегов овие 4 години парите на скопјани ги потроши залудно, нема изградено ниту еден позначаен проект за градот

Во емисијата “Филибастер“ на радио Лидер гостуваше советникот во град Скопје, Александар Трајановски кој кажа дека парите од 4 годишното...
Вести

Трајановски до Шилегов: Спремен ли си после седницата да покажеш кои се ново изградените чешми во Град Скопје за кои сте платиле огромна сума на пари?

Советникот во советот на Град Скопје од коалицискиот партнер на ВМРО-ДПМНЕ, ГРОМ Александар Трајановски на седница на советот за поставување...
Скопје

Трајановски: Постапката е нетранспарентна, а граѓаните и фирмите нема да имаат никаков придонес од промена на имињата на улиците

Александар Трајановски советникот од советот на Град Скопје од коалицискиот партнер на ВМРО-ДПМНЕ, ГРОМ на денешната седница на Советот...
Вести

Трајановски: Макрадули чека влез во НАТО, Шилегов како да ги земе парите на граѓаните, министерот за екологија не се бави со загаденоста

Министерот за екологија не се бави со проблемите на граѓаните, Макрадули чека влез во НАТО за почист воздух, а Шилегов мисли како да...