Александар Тортевски

Пронајдени се 13 резултати на тема „Александар Тортевски“
Вести

Тортевски до директорката на Академијата за судии и обвинители: Дали сте примиле кандидати кои минатиот пат се обидоа да се запишат со фалсификувани дипломи за јазик?

Адвокатот Александар Тортевски на својот Твитер профил сподели статус во кои пишува дека веќе неколку недели не може да ја добие директорката...
Вести

Тортевски: Спасовски врши политички притисок врз судот, доказ за тоа е денешната одлука за притвор на Јанакиески и Божиновски

Во емисијата „Топ Тема“ на телевизија Телма, адвокатот Александар Тортевски истакна дека вината за бегството на Никола Груевски ја...