александар спасеновски

Пронајдени се 5 резултати на тема „александар спасеновски“
Вести

Спасеновски: ВМРО-ДПМНЕ во кампањата ќе се концентрира на внатрешно – политичките и економско – социјалните аспекти на негативните политики на СДСМ

Во вечерашната емисија “Отворено студио” на Телевизија 24 на тема во кој правец ќе се одвива предизборната кампања Александар...
Вести

ЕКСПЕРТИТЕ СОГЛАСНИ: Законот за ЈО е изгласан нелегално, со криминал го покриваат криминалот на високите функционери на СДСМ

Законот за Јавно обвинителство има за цел да го покрие криминалот и корупцијата на високите функционери од актуелната власт, оценува...
Вести

Професорите Каракамишева, Силјановска и Спасеновски го издадоа првиот учебник по парламентарно право во земјата

Во издание на Правниот факултет „Јустинијан Први“ и на германската фондација „Конрад Аденауер“ излезе од печат учебникот по предметот...