Александар Пандов

Пронајдени се 95 резултати на тема „Александар Пандов“
Вести

Пандов: Заев ја претвори Македонија во тезга – продава идентитет, јазик и историја, да се обединиме и да му кажеме доста е, време е за оставка

Она што сакам да ви го кажам на почетокот е што предавничката политика на Зоран Заев и на Никола Димитров донесе до тоа да имаме денеска...
Вести

Пандов: Јанчев е политички неписмен, медиумски се појавува кога треба да ги поддржи политиките на Заев или да го нападне раководството на ВМРО-ДПМНЕ

Јас искрено не ни очекував дека Мите лимунада ќе направи протест поготово со најава дека ќе го менува претседателот Христијан Мицкоски...
Вести

Пандов: Тоа што правела Димова сигурно се прави и во други институции, а Николовски до сега требаше да направи нешто

Лидија Димова како прв човек на Националната агенцијата за европски образовни програми давала пари за фризерница и за обука на магариња....
Вести

Пандов: СДСМ прифати да разговара со Бугарија за македонската историја, а таа не може да се доведе во прашање

Пред потпишувањето на Договорот со Бугарија јас имав огромен број на забелешки, исто така имам и сега. Македонија имаше еден таков договор...
Вести

Пандов: По кефот на Каракачанов и мафијашот Заев, прашање на време е кога ние Македонците ќе бидеме асимирирани, а Македонија поделна!

Историјата, покрај името и јазикот, е една од трите главни идентитетски столба на секој народ и држава. На територијата на секоја современа...
Вести

Пандов: На Заев и неговата хунта да им биде јасно дека се до нивното паѓање, дерман нема да имаат од улица и протести

Претседателот на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Пандов, изразува задоволност и увереност дека тоа што токму на неговиот...
Вести

Пандов жестоко за Мијалков и останатите: Седнати се во скутот и оркестрирано работат под команда на Заев, а политички се импотентни и неспособни

Оној кој што следи македонска политичка сцена јасно му е дека тие луѓе се седнати во скут на Зоран Заев и дека стриктно по команда на...
Твитови

Пандов: И во најтоталитарните режими не им текнало политичките непријатели да ги елиминираат со прогласување ,,позитивен“ на корона

Александар Пандов го коментираше случајот со кумановскиот градоначалник Максим Димитриевски. Само во ваква банана држава, каква што...