Александар Пандов

Пронајдени се 94 резултати на тема „Александар Пандов“
Вести

Пандов: Власта врши терор врз македонскиот народ преку судскиот систем, класичен пример се казните за Вевчанскиот карневал

„Ова е терор, ова е фашизам, мислам ние да сме на окупирана територија сега, мислам дека таа окупаторска власт по со исаф ќе се однесува...
Вести

Пандов: Јас сум Македонец и немам туѓо државјанство освен македонско, не им поминуваат нарачаните текстови на СДСМ, кои ги пишува Каракачанов

Како нема да раѓа револт, природно е тоа чувство, ако некој ме напаѓа, ако некој ме навредува, природно е и човечки да се бранам. Во даденава...
Вести

Пандов: Вучиќ, и обезбедил на својата татковина да биде прва во Европа која ќе ја произведува вакцината ,,Спутник V“, а Заев и Венко се неспосозбни

Александар Пандов преку статус на Фејсбук вечерва пишува дека претседателот на Србија, Александар Вучиќ, и обезбедил на својата татковина...
Вести

Пандов: Поради неспобноста на власта за набавка на вакцини против КОВИД-19 Македонија е закована на дното во Европа

Александар Пандов, Претседател на патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „24 Анализа“ зборуваше за вакцините...
Вести

Пандов: Бандата далтони составена од Бучковски, Османи, Димитров и Заев се откажа од придавката македонски, ќе одговараат за велепредавство

Бандата далтони која што е позади мене составена од Зоран Заев, Никола Димитров, Бујар Османи и Владо Бучковски се луѓето кои што одлучуваат...
Вести

Пандов: Не може во ЕУ по секоја цена, се што е испорачано од Бугарија е максимално неприфатливо, мора да се обединиме

-ВМРО-ДПМНЕ е историски европска партија, но имаме црвени линии, се досега што е испорачано од Бугарија е максимално неприфатливо, историските...
Вести

Пандов: Заев ја претвори Македонија во тезга – продава идентитет, јазик и историја, да се обединиме и да му кажеме доста е, време е за оставка

Она што сакам да ви го кажам на почетокот е што предавничката политика на Зоран Заев и на Никола Димитров донесе до тоа да имаме денеска...