александар палас

Пронајдени се 9 резултати на тема „александар палас“
Скопје

ХАОС НА ОВОЈ БУЛЕВАР: Две сообраќајни несреќи во непосредна близина една на друга – возачи избегнувајте го овој дел на Скопје! (ФОТО)

Две сообраќајни несреќи предизвикаа сообраќаен хаос во Скопје. Имено, едната се случила на булеварот „Никола Карев“ кај разделницата...
Вести

Ѓорѓиевски: Во Палас се пресметаа два нарко картела кои се директно заштитени од две различни групации во МВР

Членот на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Орце Ѓорѓиевски во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ на Алфа телевизија истакна...