александар николовски

Пронајдени се 39 резултати на тема „александар николовски“
Вести

Николоски: Граѓаните да земаат повисока плата, а не „Паразитите“, висината на платите треба да соодветствува со тежината на работата

При денешната посета на општина Велес потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски  одговарајќи на новинарско прашање во...
Вести

Николоски: Преку три чекори ќе спречиме асимилација на Македонија од страна на СДСМ, Ковачевски, Османи и Маричиќ

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник Александар Николоски во вечерашното интервју во емисијата Што не е јасно на ТВ Алфа, ги објасни...
Вести

Николоски: Христо Кондовски е најголемиот бандит кој што е кандидиран за градоначалник, ќе одговараат за поткупот веднаш по промената на власта

„По она што го видовме во Битола е сериозен знак на очајот со кој што е соочен СДСМ и особено нивниот кандидат во Битола, Христо Кондовски,...
Македонија Вести

Повеќе од 20 ЧАСА БЕЗ ПРЕСТАН буквално цел ден и цела ноќ пратениците на ВМРО ДПМНЕ се борат да СПРЕЧАТ спорен договор вреден 33 мил евра!

Утрово, Потпретседателот на ВМРО – ДПМНЕ, Александар Николоски овбјави фејсбук статус кој ќе го пренесеме во целост… – 6 ЧАСОТ...
Вести

Николоски: Не е возможно нон-пејперот да излезе во Австрија, а за преговорите тука да дознаваме од вести, ќе бараме Национална стратегија

Николоски вели дека Владата на Зоран Заев го става прашањето со Бугарија под тепих, велеше дека сите проблеми се решени и договорот...
Вести

Николоски: Позади финансискиот проект во Тетово на Давидовиќ – Дака тежок 200 милиони евра стојат Зоран Заев и Драги Рашковски

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски во своето гостување во емисијата “Заспиј ако можеш” на Алфа телевизија кажа...
Вести

Николоски: Ја поскапеа струјата а продолжуваат безмилосно да трошат на партиски вработувања и непродуктивни трошења

Александар Николоски, Потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување на телевизија Алфа зборуваше за протестите кои денеска ВМРО-ДПМНЕ...
Вести

Николоски од ВМРО-ДПМНЕ обелодени афера: Крими коалицијата на СДСМ и ДУИ донесе ДУП вреден 200 милиони евра во корист на контраверзен бизнисмен

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски денеска на својот ФБ профил обелодени скандалозна афера во која коалицијата на...