александар наумовски

Пронајдени се 11 резултати на тема „александар наумовски“
Општини

Андоновска: Наумоски 2 години нема дојдено на седница, а 4 години нема одговорено на нити едно прашање од интерес на граѓаните

Градоначалникот Наумоски 2 години нема дојдено на седница, а 4 години нема одговорено на нити едно прашање од интерес на граѓаните, рече...
Скопје

Дури 68% од жителите на Ѓорче Петров не се задоволни од работата на Наумовски, а повеќе од половина сметаат дека не треба да биде реизбран

Најновото национално истражување во Македонија од страна на Центарот за анкетни истражувања на Меѓународниот републикански институт...
Вести

Заев револтирана жителка нарече дека сценира претстава, таа нему и на Наумовски му докажа дека не и е асфалтирана улицата и нема канализација

Денеска премиерот Зоран Заев присуствуваше на увид на изградба на спортска сала во ОУ Јоаким Крчоски во Волково. Таму беше нападнат...
Вести

Родителите се иcкараа со градоначалникот: Александар Наумовски исвиpкан од poдителите избeга од нeзгоднте прaшања

Децата во основното училиште „Димитар Поп Георгиев Беровски“ во населбата Хром, општина Ѓорче Петров учат во крaјно нeзавидни услови,...
Скопје

„Дали уништувањето на овој парк ќе му донесе на Наумовски повисока вредност на семејниот имот во Ѓорче Петров“?

Наумовски очигледно ги заборави предизборните ветувања, реагираат од Комисија за инфраструктура, урбанизам и транспорт на ВМРО-ДПМНЕ. Нивниот...
Вести

„Скопската Венеција “- улиците во Ѓорче Петров поплавени по невремето, жителите гневни на НЕгрижата на градоначалникот Наумовски (ФОТО)

Жителите на скопско Ѓорче Петров пред околу половина час беа погодени од силно невреме проследено со дожд, град, силен ветер и грмотевици. Тие...
Скопје

Градоначалникот на Ѓорче Петров ќе плати 13 илјади евра за набавка на верски календари и роковници со вештачка кожа

За роковници со тврда корица, вештачка кожа и ластик, ѕидни календари со логото на општината, но и со верски обележја, општината Ѓорче...
Вести

Неспособноста на СДСМ се плаќа со човечки животи: ВМРО-ДПМНЕ бара Наумоски да преземе мерки за безбедноста во сообраќајот

Неспособноста на СДСМ се плаќа со човечки животи. Несоодветно регулираниот сообраќај вчера резултираше со сообраќајна несреќа на улицата...