александар нацев

Пронајдени се 31 резултати на тема „александар нацев“
Вести

Нацев: Поради стерилната реакција на безбедносните институции, коронавирусот брзо и лесно влезе во нашата држава и зарази многу граѓани

Како се најдовме денес во оваа позиција, е поради лошо стратешко планирање. Недостаток на стратешка документација за справување со...
Вести

Нацев: Радмила Шекеринска го загрозува угледот кој Армијата на Република Македонија го градеше со години

НАТО значи професионализам, ред и процедури, а не политизација, субјективизам и корупција, изјави денеска Александар Нацев од ВМРО-ДПМНЕ. -Со...
Вести

Нацев: Промените кои се предвидени во најновиот Предлог Закон за служба во Армијата дополнително ја уништуваат и дерогираат и така кревката улога на Армијата

Промените кои се предвидени во најновиот Предлог Закон за служба во Армијата на Република Македонија дополнително ја уништуваат и...
Вести

Нацев: Денешната изјава на министерката за одбрана не беше ништо друго освен чист популизам и предизборен маркетинг

Денешната изјава на министерката за одбрана не беше ништо друго освен чист популизам и предизборен маркетинг, ова преку Фејсбук статус...
Вести

Нацев: Трансформацијата на специјалните единици на Армијата е лошо замислена и не треба да се одвива на начинот како што е планирана

Трансформацијата на специјалните единици на Армијата на Република Макеоднија е лошо замислена и не треба да се одвива на начинот како...
Вести

Нацев: Со власта на Заев Македонија тоне во корупција и криминал и тоа не го кажува само ВМРО-ДПМНЕ туку истото го нотира Европската комисија

Со власта на Заев Македонија тоне во корупција и криминал и тоа не го кажуваат само ВМРО-ДПМНЕ и граѓаните, туку истото го нотира Европската...
Вести

Нацев: Криењето зад НАТО и ЕУ и непоставување јасно прашање на референдумот е манипулација со граѓаните

Криењето зад тоа дали сме за ЕУ и НАТО е манипулација со граѓаните. Сега прашањето е за договорот за името, а не за влез во НАТО и ЕУ. Членството...
Вести

Нацев: Додека војниците немаат основни средства Шекеринска ќе фрли 1 милион евра за фалење и кампања за капитулантскиот договор

Додека војниците немаат платен превоз, работат во стари униформи, а нивното мени е се посиромашно, Шекеринска од Буџетот на Министерството...