Александар Митовски

Пронајдени се 25 резултати на тема „Александар Митовски“
Вести

Митовски: Во Македонија се прислушкувале новинари, политичари и активисти на движење кое било против референдум на кој требаше да се легитимира промената на името

Новинарот Александар Митовски преку статус на Фејсбук пишува дека иако во Македонија се прислушкувале новинари, политичари и активисти...
Вести

Митовски: на ниту еден новинар од Инфомакс не му е дозволен пристап преку апликацијата „Зоом” за директно вклучување на прес-конференциите на Влада

Новинарот Александар Митовски преку статус на Фејсбук пишува дека Реалноста е дека жителите на градовите кои се ставаат под карантин...
Вести

Митовски: До кога ќе го пуштате девојчето дома расплакано? Заев ја обвини министерката Нина за лошата состојба на буџетот

До кога ќе го пуштате девојчево дома да си оди расплакано? Вчера, имало состанок во просториите на Министерство за финансии на кој присуствувале...
Вести

Митовски: Ден Дончев си даде оставка, а уште нема истрага за неговата вмешаност во Рекетот заедно со ЗЗ, ВЗ и еден дедо од манастир

Ден Дончев си даде оставка од функцијата. Во меѓувреме, нема истрага за неговата вмешаност во Рекетот заедно со ЗЗ, ВЗ и еден дедо од...
Вести

АЈДЕ OCЛОБОДЕТЕ ГИ ЛУЃЕТО ОД ПРИТВOP, УТРЕ ЌЕ СЕ ГЛАСА ЗА СЕВЕРНА: Митовски открива што кажала Лиле Стефанова пред Русковска

Коментирајќи ги разговорите кои што СДСМ ги лиферуваше за пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски, главниот и одговорен уредник...
Вести

АВМУ: Изрекувањето затворски казни за новинари може да доведе до појава на нарушување на слободата на информирање

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги изразува загриженост во врска со шестмесечната условна затворска казна за главниот...
Вести

Митовски: Не се знае кој од вас следен ќе му стапне на нога на „шефо“, ги повикувам сите медиуми утре со мене да застанат пред судот каде ќе дадам изјава

Вистината е како шило… Можете да не тужите, судите, неправедно обвинувате ама нашиот производ е вистината, тоа е она кое Инфомакс...
Вести

Митовски: Судскиот систем затвора луѓе за 100 ќебапчиња, а премерот добива ослободителна пресуда за поткуп на 200.000 евра

Сопственикот на интернет порталот „Инфомакс“ Александар Митовски на дебата на Алфа телевизија вечерва истакна дека се сомнева во...