александар лукашенко

Пронајдени се 5 резултати на тема „александар лукашенко“
Вести

Коронавирусот не влијае врз спортот во оваа држава: И претседателот играше хокеј пред полни трибини, а еве што изјави потоа

Белорусија е единствена земја во Европа во која се игра фудбал, и покрај пандемијата на коронавирус, а денеска се играа натпревари и...
Познати

Вистинска с*кс-бомба: Белорускиот претседател Лукашенко во врска со 22-годишна девојка, а помлада цели 43 години (ФОТО)

Таа има само 22 години, во врска е со 65-годишниот претседател на државата, а сега влезе и во политиката. Откако во мај во 2018 година Мариа...