александар јовановски

Пронајдени се 11 резултати на тема „александар јовановски“
Вести

Јовановски: Народот покажа дека сака промени, нови инвестиции во Кичево за повеќе работни места, да го запреме иселувањето, како и дислокација на дивите депонии кои ни го загорчуваат животот

Народот покажа дека сака промени, дека сака светлина, а не мрак, дека избира чесност, а не корупција и расипништво, изјави кандидатот...
Вести

Заев со поддршка за ДУИ во сите општини каде што се натпреварува со опозицијата: Во Кичево ќе го поддржат Фатмир Дехари, наместо Александар Јовановски

СДСМ во неколку општини ги поддржа кандидатите за градоначалници на ДУИ, а истото ќе го стори и во вториот изборен круг. Ја потврдија...
Општини

Јовановски: Решавање на проблемот со кучињата скитници и изградба на фекална канализација во Другово и Србјани, веднаш по преземањето на функцијата

Сакам да ви се заблагодарам на поддршката која што ми ја дадовте гласајќи за мене во првиот круг. Покажавте дека без разлика на национална,...
Општини

Јовановски: Се бориме Кичево да остане кичевско, да биде и на Македонците, и Албанците, и Турците, и Ромите, Власите и сите останати кои живеат во него

Кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за општина Кичево, д-р Александар Јовановски преку Фејсбук објава им се заблагодари на сите оние кои го дале...
Општини

Јовановски: Како иден градоначалник на Кичево, беспоштедно ќе се заложам на решавање на горливите проблеми и ќе створам услови за живот на младите

Како иден градоначалник, доколку граѓаните ми ја дадат довербата, беспоштедно ќе се заложам да овозможам услови за живот во Кичево,...
Општини

Јовановски од Кичево: Создаваме нова иднина, ќе основаме социјален фонд за помош на лица со посебни потреби

„Ви го честитам 11-ти Октомври денот на народното востание против фашистичките окупатори на нашата заедничка татковина Република Македонија!...