алекса перовиќ

Пронајдени се 5 резултати на тема „алекса перовиќ“
Познати

Се прослави во „Х-Фактор“, па победи во „Ѕвездите на Гранд“: Пејачот на само 22 години чека второ дете, а веста ја објави на уникатен начин

Пејачот Алекса Перовиќ кој се прослави со учеството на „X Фактор“, а потоа победи и во „Ѕвездите на Гранд“, наскоро ќе стане татко на...
Познати

Победи на „Ѕвездите на гранд“ па исчезна, а причината ќе ве остави без зборови- времето им го посветува само на нив две (ФОТО)

Алекса Перовиќ кој на македонската јавност и стана познат по учеството на музичките шоу- а „Х- фактор“ и „Ѕвездите на гранд“  неодамна...
Познати

Победникот на „Ѕвездите на гранд“ тајно се ожени, пред Велигден стана татко, а сега ја изненади сопругата на неверојатен начин

Алекса Перовиќ се оствари како татко пред 5 дена, а само неколку месеци претходно застана на лудиот камен со својата избраничка Милица...