албанско знаме

Пронајдени се 11 резултати на тема „албанско знаме“
Вести

Партиската забава на ДУИ продолжи пред куќата на Мајка Тереза- гордо се вееше албанското знаме, присутните не носеа ниту заштитни маски

По церемонијата која денеска се одржа на плоштадот Македонија по повод откривањето на спомен плочата посветена на Света Мајка Тереза...