албанска водителка

Пронајдени се 3 резултати на тема „албанска водителка“
Регион

Погледнете ја реакцијата на албанската водителка која известуваше во живо за време на денешниот силен земјотрес (ВИДЕО)

Денешниот земјотрес со јачина од 5,8 степени со епицентар во Јадранското море и најблиску до Албанија, предизвика вистинска вознемиреност...
Познати

ФОТО: Ова е најзгодната албанска ТВ водителка која гледачите ретко имаат храброст да ја погледнат во очи поради џиновските гради

Ева Мурати е албанска актерка и презентерка и важи за едно од најубавите телевизиски лица како во Албанија како и пошироко во регионот. Ова...