Албанец

Пронајдени се 35 резултати на тема „Албанец“
Вести

Албанец осуден на доживотен затвор за убиство на младa наставничка: Со метален сообраќаен знак ја удрил по глава 34 пати

Албанецот кој ја нападна наставничката Сабина Неса додека се шетала во парк во Лондон е осуден на доживотен затвор за убиство. 36-годишниот...
Занимливости

„Ако нема место во затворот, можеш да преспиеш кај мене“: Згоден Албанец кој е криминалец ги полуди жените – ќе се препотат кога ќе го видат

Дилерот на дрога од Велика Британија го привлече вниманието не само на полицијата и судовите, туку и на голем број жени. Стивен Пери...