албанци

Пронајдени се 44 резултати на тема „албанци“
Вести

ДС: Владата вештачки да не го зголемува процентот на Албанците во државната администрација, туку да го укине балансерот

Демократскиот сојуз ја повикува Владата да го отфрли предлогот за менување на балансерот за вработување на нерезидентното население...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Фрчковски кој порачуваше дека Албанците ќе завршат во Јадранско Море, Пендаровски скандалозно го именуваше за амбасадор во ООН

Фрчковски е контроверзен лик кој во 2001 година заговараше бугарски и грчки војски да интервенираат против македонските Албанци, или...
Општини

Мицкоски: Лага е дека Македонците и Албанците се мразат, тоа е измислено од тие кои гледале само личен бизнис и корист

Лага е дека Македонците и Албанците се мразеле меѓу себе. Ниту јас, ниту било кој околу мене мрази некого. Обичните Македонци и Албанци,...
Вести

„Албанските имиња на 150 улици, плоштади и булевари во Скопје е едно од најголемите достигнувања на Албанците во Македонија“

Во рамки на одбележувањето на 20-годишнината на Охридскиот рамковен договор, во организација на Институтот за духовно и културно наследство...