активни случаи

Пронајдени се 74 резултати на тема „активни случаи“
Вести

Со коронавирус досега се заразиле 103.746 македонски граѓани: Дознајте колкав е бројот на активни случаи во секој град

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 103.746, бројката на оздравени пациенти...
Вести

АКТИВНИ 8.417 СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС: Не се знае кога ќе пристигнат вакцините, британскиот сој се шири во Македонија

Засега не се знае кога точно во земјава ќе пристигнат вакцините против Ковид-19 со кои треба да стартува масовната имунизација на населението....
Вести

Досега со коронавирусот во Македонија се заразиле 94. 599 граѓани – проверете колку активни случаи има во вашиот град

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 94.599, бројката на оздравени пациенти...