активни случаи

Пронајдени се 307 резултати на тема „активни случаи“
Општини

Активни 1030 случаи на коронавирусот: Повеќе од 50 отсто се во Скопје, еве каква е состојбата со заразени во сите македонски градови

Направени се 1.688 тестови, а регистрирани се 96 нови случаи на КОВИД-19. Направени се 1.688 тестови преку: ИЈЗ-124, ЦЈЗ Скопје-80, ЦЈЗ Битола-41,...